Şükrü Özyıldız

Şükrü Özyıldız
  • Doğum Tarihi 1988-02-08
  • Doğum Yeri Trabzon
  • Meslek oyuncu

Şükrü Özyıldız ekranların başarılı isimleri arasında yer almaktadır. Rol aldığı projelerin yanı sıra yakışıklılığı ile de dikkatleri üzerine çeken başarılı oyuncunun ciddi bir hayran kitlesi bulunmaktadır. Hakkında ise hayranları aslen nereli? boyu, kilosu kaç? kaç yaşında? gibi bir çok sorunun cevabını merak ediyor. Kısaca oyunculuk kariyeri, hayatı ve biyografi bilgileri.

Yakışıklı oyuncu baba tarafından Trabzon’lu, anne tarafından ise Rum asıllı Rodos’lu olduğu belirtilmektedir. Annesini henüz 9 yaşında iken bir trafik kazası sonucu yitirmiştir. Kendisinden 2 yaş küçük Burcu isminde bir kız kardeşi vardır. 1988 yılında İzmir’de dünyaya gelmiştir. Boyu 1.85 cm, kilosu 80, burcu ise kova’dır.

Şükrü Özyıldız Eğitim Hayatı;

İstanbul Teknik Üniversitesi Gemi Makineleri Mühendisliği Bölümü’nde 1 sene okumuş daha sonra Ege Üniversitesi İşletme Bölümü’nde eğitimini sürdürmüş son olarak Erasmusla Portekiz’e gitmeye karar vermiştir. Döndüğünde ise Müjdat Gezen Sanat Merkezi’nde oyunculuk eğitimi almıştır.

Özel hayatı;

Çok küçük yaşlarda dövüş sporları’na merak saran Şükrü Özyıldız bu sevdasını Portekiz’e gittiğinde kafes dövüşlerinde yer alarak gidermiştir. Sonrasında Kafes Dövüşlerini bırakmaya karar vermiştir.

Sevgilisi ise stilist olarak iş hayatını sürdüren Rabia Yaman’dır. 2017 yılında sevgilisine evlenme teklifi ettiği açıklanmıştır. Ancak bu birlikteliği son bulmuş 2019 yılında ise Huri Murphy ile birlikteliği magazin dünyasının gündeminde yer almıştır.

Oyunculuk kariyeri;

Başarılı oyuncu ilk dizi deneyimini 2011 senesinde Derin Sular isimli dizi ile yaşamıştır. Daha öncesinde tiyatro ve reklamlardada yer almıştır. İlk sinema deneyimini ise 2013 yılında Neva’da isimli film ile gerçekleştirdi.

Oynadığı diziler;

2011 – Derin Sular (Toprak)
2013 – Benim Hala Umudum Var
2014 – Şeref Meselesi (Emir Kılıç)
2015 – Tatlı Küçük Yalancılar (Eren)
2016 – Kış Güneşi (Efe-Mete)
2017 – Çoban Yıldızı (Seyit Zahir)
2018 – Nefes Nefese (Yusuf)
2018 – Jet Sosyete (Levent)

DEĞERLENDİRME 3.0

İçeriği Nasıl Buldunuz?

Captcha