Sefa Doganay

Sefa Doganay
  • Doğum Tarihi 1992-09-30
  • Doğum Yeri Trabzon
  • Meslek komediyen

Sefa Doğanay ekran severler tarafından ilk defa katıldığı Yetenek Sizsiniz isimli yarışma ile tanınmıştır. Hakkında ise aslen nereli? boyu, kilosu kaç? kaç yaşında? sevgilisi kim? eğitimi gibi bir çok sorunun cevabı merak konusudur. Kısaca hayatı ve biyografi bilgileri.

1992 yılının Eylül ayında dünyaya gelen Sefa Doğanay baba tarafından aslen Trabzon, Of’ludur ve Of’ta doğmuştur. 3 kardeştir, ailenin en büyük çocuğudur. Boyu 1.75 cm, kilosu 70, burcu ise terazi’dir. Marmara Üniversitesi İİBF İşletme Bölümü’nden mezun olmuştur.

Sefa Doğanay Yetenek Sizsiniz;

Acun Ulucalı‘nın hazırlayıp sunduğu ve Hülya Avşar le Ali Taran’ın jüri olarak bulunduğu Yetenek Sizsiniz yarışmasına katılmıştır. Yarışmada alışılmışın dışında bir çok ünlü ismin taklidini yapmış, yarışmada ilk sahne aldığı andan itibaren büyük bir ilgi görmüştür. Yarışma’da ilk tur performansı için bir program hazırlamıştır. Bir yarışma programını Yıldız Tilbe taklidi ile sunmuş, ardından Nihat Doğan, Seda Sayan ve Bülent Ersoy taklidi ile gösterisini sonlandırmıştır. İlerleyen turlar da yine aynı başarıyı göstermiş ve yarışmanın şampiyonu olarak Yetenek Sizsiniz programından ayrılmıştır.

Yarışmanın ardından hızla yükselişe geçen başarılı isim kariyer basamaklarını hızla tırmanmış ve başarısını günümüze kadar sürdürmüştür. Kısa süre içinde programlar, stand up gösterileri ve oyunculuk ile kariyerinin zirvesine ulaşmıştır.

Çocuktan Al Haberi, O Ses Türkiye, Makina Kafa, Dada Dandinista gibi programlara katıldı. Ayrıca Çocuklar Duymasın adlı dizinin yeni sezonunda dizinin oyuncu kadrosunda yer aldı.

DEĞERLENDİRME 3.0

İçeriği Nasıl Buldunuz?

Captcha