Yüzme Bilmeyen Kalmasın

Yüzme Bilmeyen Kalmasın
  • Etkinlik Tarihi 22 Eylül 2021 - 30 Eylül 2021
  • Etkinlik Yeri Trabzon

Etkinlik Detayı

HER YERDE KURS

Gençlik ve Spor Bakanlığınca, bu yıl içinde en az 1 milyon kişiye yüzme öğretilmesi hedefiyle yola çıkılan ‘Yüzme Bilmeyen Kalmasın’ projesi, ülkenin dört bir yanında yoğun şekilde sürdürülüyor. Açık ve kapalı yüzme havuzlarının yanı sıra deniz ve göl sahilleri ile portatif yüzme havuzlarında devam eden yüzme kurslarına ilgi sürekli artıyor. Pandemi kurallarına titizlikle uyularak yapılan kurslarda sadece bu yıl, şu ana kadar ülke genelinde yüzbinlerce kişi yüzme öğrendi.

KURSLARA DEVAM

Vakfıkebir, Beşikdüzü, Tonya, Çarşıbaşı ve Şalpazarı ilçelerini kapsayan ‘Büyükliman Havzası’ndaki Gençlik ve Spor İlçe Müdürlüklerinin ortaklaşa düzenledikleri ‘Sahilde Yüzme Kursu’na katılanlar, uzman antrenörler eşliğinde çalışmalarını sürdürüyor. Vakfıkebir İlçe Spor Müdürü Yunus Ali Civil, “Belirli periyotlar halinde kurslarımız devam ediyor. Bölgemizde yüzme bilmeyenlerin sayısı oldukça fazla, bizden talepleri de var, onlara destek olmak istiyoruz.” diye konuştu.

PROJE ÜSTÜNE PROJE

“Spor sağlıktır” diyen Trabzon Gençlik ve Spor İl Müdürü Birdal Öztürk, şöyle konuştu: “Önceliğimiz, yaşları ne olursa olsun bütün insanları herhangi bir branşta sporla buluşturmak. Bunun için modern tesislerimiz, uzman antrenörlerimiz ve yüzlerce projemiz var. Bakanlığımızın başlattığı ve yüzme öğrenmek isteyen herkese ulaşmayı hedefleyen ‘Yüzme Bilmeyen Kalmasın’ projesini ise havuz olsun, sahil olsun, her yerde büyük bir titizlikle sürdürüyoruz. “

SIKI KURALLAR

Pandemi koşullarında tedbirleri azami şekilde uyguladıklarına dikkat çeken İl Müdürü Birdal Öztürk, “Hijyen kuralları ve sosyal mesafeye çok dikkat ediyoruz. Eğer eğitim havuzdaysa girişte maskeler değiştirililiyor, dezenfektanlar sıkılıyor, havuza girerken de duş alıp giriliyor. Sahillerdeki eğitimlerde kabin temizliği dahil her türlü kurallara dikkat ediyoruz. Hedefimiz sporu alışkanlık haline getirmek. Bu kurslarda başarılı sporcuları da tespit ediyoruz” dedi.

EĞLENİP ÖĞRENİYORLAR

Spor Şube Müdürü Yusuf Çebi, “Şu anda 3 havuzumuz var, Vakfıkebir’e de yapılacak. Sahillerimiz çalışmak için uygun.  Bakanlığımızın bu konuda büyük hassasiyeti var, yakın süreçte gerçekten de yüzme bilmeyen kalmayacak” derken, Çarşıbaşı İlçe Müdürü Ali Şahin, “Ne yapıp edip elimizden geldiğince bütün çocukları, gençleri bu tür etkinliklerin içine sokmalıyız” diye konuştu. Gürhan Zengin de, “Son derece yararlı bir proje. Çocuklar hem eğlenip hem öğreniyor” dedi.


  • Etkinlik Tarihi 22 Eylül 2021 - 30 Eylül 2021
  • Etkinlik Yeri Trabzon
DEĞERLENDİRME 3.0

İçeriği Nasıl Buldunuz?

Captcha